"Bebek Dostu Hastane" Unvanını Yenileyen Burdur Devlet Hastanemiz "Bebek Dostu Yenidoğan Yoğun Bakım " Unvanını da Aldı.
27 Temmuz 2022

"BEBEK DOSTU HASTANE" UNVANINI YENİLEYEN BURDUR DEVLET HASTANEMİZ  "BEBEK DOSTU YENİDOĞAN YOĞUN BAKIM " UNVANI DA ALDI.
2017 yılından bu yana “Anne Dostu Hastane” unvanına sahip olan Burdur Devlet Hastanesi hem doğum yapan annelere hem de bebeklere verdiği hizmetlerle “Bebek Dostu Hastane” unvanını yeniledi. Ayrıca “Bebek Dostu Yenidoğan Yoğun Bakım” unvanına layık görüldü.
Sağlık Bakanlığı ve UNICEF’in çalışmaları doğrultusunda, doğum hizmeti veren hastanelerde emzirmenin başarılı ve yerleşik bir uygulama haline gelmesini sağlamak üzere, 1991 yılında başlatılan Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Hastaneler programı kapsamında Bakanlık tarafından değerlendirmesi yapılan ve 2004 yılında “Bebek Dostu Hastane” unvanını alan Burdur Devlet Hastanesi bu unvanını yapılan denetimler sonucu bir kez daha yeniledi.
Bakanlığımız tarafından yapılan değerlendirme sonucu her iki unvanı da 100 tam puan alarak "Bebek Dostu Hastane" ve “Bebek Dostu Yenidoğan Yoğun Bakım " unvanına layık görülmüştür.
Anne sütünün desteklenmesi konusuna, hastanemizde çalışan tüm personelimiz yürekten inanmış ve çalışmalarını büyük bir özveri ile gerçekleştirmiştir. Bakanlığımız tarafından verilen unvanlarımız ve hastalarımızın geri dönüşleri ile emeklerimizin karşılığını görmenin gururunu yaşamaktayız.
Emeği geçen tüm çalışanlarımıza teşekkür ederiz

.

  • IMG_20191224_191659_947.jpg
  • IMG_20191224_191659_949.jpg