Hastane Başhekimi
07 Nisan 2022


Doç.Dr.Nedim Ongun.jpg


Doç.Dr.Nedim ONGUN

Aslen Burdurlu olan Dr. Nedim Ongun, 1985 yılında doğdu. İlk ve orta öğrenimini Burdur’da, liseyi Isparta Süleyman Demirel Fen Lisesi’nde tamamladı. 2009 yılında Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu.

Burdur Ağlasun İlçe Hastanesi’nde pratisyen hekim olarak görev yaptı. Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı’nda Nöroloji uzmanlık eğitimini tamamlayarak 2014 yılında Nöroloji Uzmanı oldu. 

Denizli Devlet Hastanesi ve Bilecik Devlet Hastanesi’nde Nöroloji uzmanı olarak mecburi hizmetini tamamladı.

2013 yılında Anadolu Üniversitesi Sağlık Kurumları İşletmeciliği Önlisans bölümünü, 2015 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme lisans bölümünü tamamladı.

2016 yılından bu yana Burdur Devlet Hastanesi’nde Nöroloji Uzmanı olarak görev yapan Dr. Nedim Ongun, 14.04.2020 tarihinde Burdur Devlet Hastanesi Başhekimi olarak atandı.

Ulusal ve uluslararası düzeyde yayınlanmış makaleleri ve bilimsel toplantılarda konuşma, sunum ve bildirileri bulunan Dr. Nedim Ongun iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Üniversitelerarası Kurul Başkanlığı tarafından yapılan değerlendirme sonucunda 29.05.2020 tarihinde Nöroloji alanında Doçent Doktor ünvanı almıştır.

Evli ve 1 çocuk babasıdır.