"Devlet Hastanesinde Corona Yemek Krizi" başlıklı söz konusu habere ilişkin Basın Açıklaması
27 Temmuz 2022

BASIN AÇIKLAMASI 2020/172
İlimizde yayın hayatını sürdüren bazı internet haber sitelerinde "Hastanede Corona Yemek Krizi" başlıklı habere yer verilmiştir.
Söz konusu habere ilişkin aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek duyulmuştur;
Burdur Devlet Hastanesi yemekhane biriminde çalışan bir personelin, şikayetleri başlaması üzerine 04.11.2020 tarihinde Covid-19 enfeksiyonu açısından tetkik edilmiş olup, sonucu çıkana kadar izole edilmiştir. Personelin, sonucunun pozitif çıkması sonrası tedavi altına alınmış ve karantina süreci başlatılmıştır.
Bunun yanı sıra ilgili tüm personel 30 dakika içerisinde filyasyon ekipleri tarafından değerlendirilmiş ve Sağlık Bakanlığı Çalışma Rehberleri doğrultusunda risk analizi yapılarak, riskli olarak değerlendirilen tüm çalışanlar Covid-19 enfeksiyonu açısından test yapılmış ve temaslı olarak evlerinde karantinaya alınmışlardır.
Toplam 31 çalışanın görev yaptığı yemekhane biriminde, pozitif çıkan ya da yüksek riskli temaslı olarak değerlendirilen personelin tedavi ve karantina süreçleri evlerinde devam etmektedir.
Burdur Devlet Hastanesinde, hem hastalar, hem de çalışanlarla ilgili tüm değerlendirmeler güncel Sağlık Bakanlığı Pandemi Rehberleri doğrultusunda yapılmakta olup, gerekli tüm tedbirler ivedilikle alınmaktadır.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.EmhgQFuXcAAqmc-.jpg